پارچه اسپان باند پارچه ای پرکاربرد و مهم در صنهت نساجی است.

این پارچه جزو پارچه های بی بافت به شمار می آید. همچنین اسپان باند به دلیل ویژگی ها فوق العاده ای که دارد توانسته جای خود را در نساجی و صنعت باز کند به گونه ای که دیگر حذف این پارچه از صنعت غیر ممکن است.

این پارچه در زمره ی منسوجات بی بافت و از جنس پلی پروپلین است. اسپان باند به نام های پارچه ی یک بار مصرف، بی بافت، نبافته، لایه ی سوزنی، نبافته سوزنی و نبافته اسپان نیز شناخته میشود.

این پارچه، مانند پارچه های معمول تاروپودی از الیاف انواع نخ نیست، بلکه از الیاف پرس تشکیل شده است.

پارچه ی اسپان باند با ضخامت و وزن های مختلف تولید میشود، از این رو به بی بافت یا نبافته شهرت دارد. برای درک بهتر از مفهوم واژه ی منسوجات بی بافت، میتوانید نوع بافت نمد و موکت را در نظر بگیرید.

مصارف پارچه اسپان باند آنقدر زیاد است که همه با آن سر و کار دارند. این پارچه در تولید چای کیسه ای تا صنایع نظامی به کار میرود. اکثر افراد در طول روز با این پارچه سر و کار دارند، اما یا اسم آن را نمی دانند یا با آن آشنایی ندارند.

نمونه ای از اسپان ساده

انواع اسپان ساده
اسپان ساده

نیکاپود با توجه به در اختیار داشتن نمایندگی رسمی فروش منسوجات نبافته اسپاند باند این امکان را به مشتریان محترم میدهد که اسپان باند های مورد نیاز خود را به قیمت کارخانه در تمامی گرماژ ( از ۱۰ الی ۲۰۰ گرم ) در ۱۸ رنگ متنوع تهیه نمایند.